Internetowe odkrycia Grudnia

Poznajecie jedną z przepięknych zabawek choinkowych, o których pisałam na moim insta?

Nie tak dawno publikowałam tu poradnik prezentowy, a zanim zdążyliśmy się obejrzeć mamy za sobą nie tylko święta, ale i sylwester. W internecie pełno jest teraz podsumowań ubiegłego roku i planów na 2019. Ja jednak zachowam zostanę przy podsumowaniach grudnia i opowiem Wam o ciekawych rzeczach, na które natknęłam się w internecie w ostatnim czasie.

  • Gotowanie nie należy do moich mocnych stron, a gdy muszę coś upichcić stawiam na szybkie i łatwe przepisy. Ostatnio facebook podrzucił mi pozycję How to be Vegan and keep your friends, w której zawarte są nie tylko przepisy, ale też sztuczki na to jak być nieco mniej wymagającym dla „wszystkożernych” znajomych.
  • W grudniu udało mi się również znaleźć zaległy wpis Doroty Zalepy, o tym jak robić udane zakupy w second handach.Pomimo tego, że jest sprzed kilku miesięcy ani trochę nie stracił na aktualności i z pewnością pomoże każdemu, kto lubi raz na jakiś czas wybrać się na lumpeksowe łowy.

  • W ostatnim poście 2018 na facebooku bloga podzieliłam się z Wami kilkoma grafikami, które pokazały, co dobrego wydarzyło się w ubiegłym roku. Jeżeli macie ochotę na więcej takich obrazków, to polecam zaobserwować profil The Happy Broadcast na instagramie, który zapewnia cotygodniową dawkę pozytywnych newsów ze świata.

  • Netflix wypuścił nowy reality show z japońską królową sprzątania w roli głównej. Sprzątanie z Marie Kondo jest dostępne również na polskiej witrynie i nie wiem jak wy, ale w wolnej chwili zamierzam „połknąć go w całości”. Mam wrażenie że rzetelność Marie widoczna w książkach w połączeniu z jej aparycją i sposobem bycia zachęci nawet największego bałaganiarza do sprzątania.

  • A jeżeli mowa o porządkowaniu to jeszcze raz chciałabym polecić Wam zajrzenie do Asi Glogazy, jednak tym razem na youtube, gdzie wrzuciła ostatnio filmik o tym jak „ogarnąć” swoje social media, telefon czy skrzynkę mailową.

  • Pozostając na youtube, ostatnio natknęłam się na dwie niezwykle ciekawe serie filmików, które wciągnęły mnie bez pamięci. Pierwszą z nich jest eksperyment społeczny polegający na próbie przeniesienia portali randkowych do świata rzeczywistego. Swoją drogą cały kanał Jubilee, jak określają autorzy „tworzy filmy skoncentrowane na człowieku, które stają naprzeciw konwencjonalnemu myśleniu, łączą ludzi i inspirują do miłości”, co moim zdaniem brzmi naprawdę zachęcająco.

  • Prosto z Jubilee youtube skierował mnie na kanał Cut i nieco dłuższą serię Line Up, w której to autorzy starają się zebrać grupę ludzi i zadać pytanie „kto jest kim?” przełamując niezręczne stereotypy, niesprawiedliwe osądy czy bezpodstawne uprzedzenia. Uwielbiam, gdy trudne wątki czy tematy tabu przekazuje się w taki przystępny sposób.
Tak w właśnie wyglądały moje odkrycia grudnia. Pełno tu weganizmu, pozytywnych wiadomości i porządkowania życia i myślę, że to fajne połączenie kończące ubiegły rok. A co Wam udało się ostatnio wyszperać w internecie?