Share Week 2018 – Zainspiruj się na wiosnę!

Pisząc ten post nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak bardzo zdominowany jest on przez kobiety. Na początku trochę mnie to zmartwiło i obawiałam się, że mogłoby to odstraszyć męską część moich czytelników, jednak w nawiązaniu do bieżących wydarzeń i mojego poparcia wobec #StrajkKobiet oraz powszechnej wolności wyboru uznałam, że nie mam z tym absolutnie żadnego problemu. Tak więc pomysł na wstęp znalazł się sam, a Was zapraszam do zapoznania się z moimi ulubionymi polskimi blogami i nominacjami do Share Week 2018.

 

Gdybym miała wybrać ulubiony blog, nie miałabym żadnych wątpliwości. Posty Joanny są niezawodne – oferują ogromną dawkę inspiracji i czyta się je z zapartym tchem, niezależnie czy jest to wywiad z jej babcią, historie psich adopcji, kolejne Hatifnaty czy post z serii o zawodowych dziewczynach. Zaczęłam czytać Styledigger.com w 2009 roku i chociaż nazwa, tematyka jak i sama autorka zmieniły się o 180 stopni, wytrwale kibicuję temu projektowi. Joanna jest w moich oczach kobietą sukcesu –  pamiętam gdy siedem lat temu prowadziła program o modzie w serwisie youtube, całkiem niedawno wydała dwie książki oraz założyła Lunaby. Praca nad własną marką odzieżową okazała się tak dużym sukcesem, że autorka coraz więcej wpisów dedykuje nie samej modzie – a prowadzeniu własnego biznesu. Joannę w Polskiej blogosferze wyróżnia przede wszystkim autentyczność i profesjonalizm, które są gwarancją wartościowych treści.

Mam szczęście obserwować bloga Aleksandry od samego początku. Wszystko zaczęło się od instagrama na którym Ola publikowała przepiękne zdjęcia swoich wypieków. Niedługo później autorka zaczęła dzielić się przepisami na swoje dania w formie bloga. Nie czytam zbyt wielu stron kulinarnych i chociaż uwielbiam oglądać przepisy Oli, to dużo ciekawsza wydaje mi się jej osoba. Mimo ograniczenia na blogu wpisów niezwiązanych z kuchnią, te które miałam okazję przeczytać, wielokrotnie wzruszyły mnie do łez. Aleksandra jest niezwykle wrażliwą i inspirującą osobą, więc niezależnie od tego czy poszukujecie świetnych przepisów czy dawki inspiracji, koniecznie odwiedźcie bloga „Jagłowskiej”!

 

Muszę się do czegoś przyznać. Zdecydowanie uzależniłam się od treści publikowanych przez Jolę. Zarówno jej blog, kanał na youtube i teksty publikowane na portalu aleteia.org są dla mnie codzienną dawką inspiracji. Jola ma w sobie niewyczerpane pokłady ciepła, świadomości oraz katolickiej duchowości. Jej teksty zachęcają do czynienia dobra zarówno innym, jak również wobec samego siebie. Domyślam się, że nie wszyscy moi czytelnicy są praktykującymi katolikami, jednak uważam że poglądy Joli mają charakter uniwersalny i warto się z nimi zapoznać niezależnie od wyznania.

 

A co jeszcze czytam?

 

Nie wiem czy wiecie, ale uwielbiam architekturę i wszelkie „do it yourself”. Inspiracji szukam głównie na zagranicznych blogach i kanałach na youtube, jednak w Polsce również mamy treści godne uwagi. Przykładem takiej strony jest Conchita Home – blog prowadzony przez Kasię Bobocińską. Autorka regularnie publikuje posty „zrób to sam!” oraz te dotyczące architektury, a całkiem niedawno kupiła „stary dom”, z którego to remontu publikuje szczegółową relację.

 

Blog Kasi powstał z pasji do podróżowania i widać to w każdym jego aspekcie. Zarówno zdjęcia jak i tekst potrafią oddać urok miejsc oddalonych czasem o setki kilometrów. Jeżeli planujecie w najbliższym wakacje (niezależnie czy będzie to daleka eskapada czy krótki wypad w Bieszczady) koniecznie zajrzyjcie na bloga Kasi, w którym rzeczowo, ale w bardzo ciekawy sposób pisze o podróżowaniu i swoim życiu.

 

Jako trzecią chciałabym Wam polecić również Kasię, która obecnie jest moją ulubioną blogerką modową. Jej minimalistyczny styl i niezwykła uroda uwiecznione na przepięknych fotografiach tworzą idealną, bardzo estetyczną całość. Warte polecenia są również niezbędniki urodowe i posty lifestyle’owe Kasi, które są zarówno miłe dla oka jak i bardzo rzeczowe.

Na koniec chciałabym napisać jeszcze kilka słów o Agnieszce, której bloga odkryłam, całkiem niedawno, dzięki grupie Zero Waste Polska. Autorka jest z wykształcenia biologiem, co daje jej rzetelną podstawę do pisania o ekologii i tematyce zero waste. Wszystko to zachowane jest jednak w niezwykle lekkiej i przyjemnej dla oka formie. Jeżeli chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z dbaniem o środowisko, to polecam zacząć od odwiedzenia bloga Agnieszki!

____________

Mam nadzieję, że wśród moich propozycji uda Wam się znaleźć coś dla siebie. Dziewczyny publikują genialne treści i jeżeli jeszcze ich nie znacie, to z całego serducha zachęcam do lektury (wystarczy kliknąć w wybraną grafikę!). Koniecznie zajrzyjcie również do komentarzy pod wpisem Andrzeja Tucholskiego, gdzie inni blogerzy mają możliwość podawać linki do swoich blogów i nominacji.

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapiszZapiszZapisz

ZapiszZapisz